POMM + M&İS = Liverpool ve Bilgi İşbirliğine Doğru İlk Adım

Medya ve İletişim Sistemleri Yüksek Lisans Programı konuğu olarak İstanbul’a gelen Liverpool Ü.  Politics of Mass Media (POMM) ekibinden çok kapsamlı bir işbirliği için ilk sözler alındı. Liverpool Ü. İletişim ve Medya Bölüm başkanı Profesör Julia Hallam ve Profesör Karen Ross 22-23 Mart 2010 tarihleri arasında Bilgi’yi ziyaret ettiler. Yoğun bir toplantı trafiği ile geçen iki gün sonunda M&İS ve POMM her alanda işbirliği için el sıkıştılar. İşbirliği kapsamında öğrenci ve öğretim üyesi değişimi ve ortak araştırma projeleri var.

Yapılan toplantılarda öğrenci değişimi için en uygun zamanın bahar dönemi olduğuna karar verildi. Buna göre Güz dönemini tamamlayan M&İS Y. Lis. Öğrencileri Bahar döneminde Liverpool’a gidebilirler. POMM’de gerekli kredileri tamamladıktan sonra Bilgi’ye dönen öğrenciler tez çalışmalarına Türkiye’de başlayacaklar. Öğretim üyesi değişimi için de altyapı çalışmaları başlatıldı. M&İS’in Liverpool’a bir dönem için gönderdiği öğretim üyelerinin bıraktığı boşluğu Liverpool’dan Bilgi’ye gelen öğretim üyeleri dolduracak.

Pek çok alanda oratak araştırma ve yayın olanağı bulunduğunu söyleyen Ross, 23 Ekim akşamı MED 502 kapsamında “Politics and Social Media” konulu bir ders verdi. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği dersle ilgili sunum materyali on-line eğitim sayfalarında bulunabilir.

Gerekli idari prosedürün tamamlanmasından sonra hayata geçirilecek olan değişim programları ile ilgili yeni haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz.


Bir Cevap Yazın

Arşivler

%d blogcu bunu beğendi: