NTV + M&İS= Yeni Bir Program Ortağı

NTV ile bir süredir yürütülen görüşmeler sonuç verdi. M&İS Yüksek Lisans Programı’nın artık yeni bir program ortağı var. Program ortağı derken kastımız gerçek bir ortak.

Tezsiz (yani “projeli”) patikada yer alan öğrenciler akademik çalışmalarının ikinci yılında sekiz aylarını, eğer isterlerse, NTV’de geçirecek, NTV’nin katkılarıyla bir üretim yapacaklar. Elbette sunulan olanaklar NTV ile sınırlı değil. Doğuş Grubu’nun bütün yayın organları (web, dergiler, radyolar, televizyon kanalları, vs.) ortaya koyulan projeye ve öğrencinin isteğine göre M&İS Y. Lis. öğrencilerine kapılarını açıyorlar.  M&İS Y. Lis. Programı da bütün olanaklarını yeni program ortağına sunmaya hazır.

Program ortağı olan kuruluşlarla kapsamlı bir protokol imzalanacak ve ilgili tüm taraflar, M&İS, program ortağı kuruluş ve öğrenci, bu protokol ile kazanacakları yasal statü ile bazı haklar elde ederken bazı sorunmluluklar da üstlenecekler. Program ortağı olan kuruluşun personel servisinden IT altyapısına erişime kadar pek çok kazanımı olan öğrencilerden beklenen, söz konusu kuruluşta geçirecekleri süre sonunda yayınlanabilir kalitede bir içerik üretmeleri olacak. Bu süreç, akademik danışman ve uygulama danışmanı gözetiminde yürütülecek.

Program ortakları yüksek lisans öğrencilerine yerinde üretim olanağı tanımakla kalmayacaklar. Aynı zamanda M&İS Y. Lis. Programı’nın gerçek bir ortağı olarak öğrenci seçiminden öğrenci değerlendirmesine kadar tüm akademik süreçlerde aktif rol alacaklar. Bunların yanı sıra, oluşturulacak ortak etkinlikler çerçevesinde konuk konuşmacılar, paneller ve atölye çalışmaları da gerçekleştirilecek.

Yeni program ortağı haberlerini ve imza töreni için duyurularımızı bekleyin.

Bir Cevap Yazın

Arşivler

%d blogcu bunu beğendi: