bilgimedya 1. sınıf öğrencilerinden mektup var!

Bomba Gibi Geliyoruz!

Üniversitemizin ilk açıldığı hafta, ben ve arkadaşlarımın aklında sadece tek bir şey vardı. “Acaba neler olacak”. Medya ve İletişim Sistemleri serüvenimizin daha ilk günlerinde, bölümümüzün bizi sihirli bir dünyaya taşıyacağını bilmiyorduk. Sürprizlerle dolu, keyifle dolu dakikaların bizleri bekleyeceği gerçeğinden habersizdik. Ta ki,  ilk haftamızı bitirene kadar.

Üniversitemizin en köklü bölümlerinden biri olan Medya ve İletişim Sistemleri’nin daha ilk haftadan bizlere sunduğu sürprizler ve avantajların şaşkınlığı hepimizi sarmıştı. Sonra da hepimizin aklından aynı düşünce geçti. Aynı cümleyi geçirdik içimizden: “İyi ki Medya ve İletişim Sistemleri!” Bölümümüzün bizlere sunacağı avantajları daha ilk günlerden fark etmeye başladık, “Medya” dünyası için bizleri hazırlayan Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri bölümünün, aslında okulun içinde bizlere nasıl “medya” nın içinde bir dünya hazırladığını, uygulamaya dayalı eğitime verdiği önemi ve bir medya mensubunun ihtiyacı olabilecek her türlü sosyal donanımını bizlere nasıl sunduğunu ve sunacağını fark ettik. Ardından da şunu anladık ki;

 Bomba gibi geliyoruz!

bilgimedya’nın birinci sınıf öğrencileri olarak çalışmalarımıza tam gaz başlamış bulunmaktayız. Bizlere sunulan imkânlardan yararlanarak geleceğe güvenle bakıyor, hedeflediğimiz projelerimizi gerçekleştirme aşamasında olduğumuzdan dolayı büyük bir heyecan ve bununla birlikte büyük bir mutluluk duyuyoruz. Şimdi izninizle, bu sayfada gördüğünüz fotoğrafın anısını kısa bir şekilde anlatmak istiyorum. Çünkü bu fotoğraf, daha ilk haftamızda, “ilk” kararlarımızı aldığımız, çok kıymetli bir günün anısı.

Program Koordinatörümüz Halil Nalçaoğlu’nun biz öğrencilerin fikirlerine verdiği değerlerin sonucunda gerçekleştirdiğimiz bu minik toplantı sonucunda, büyük kararlar aldık. Öncelikle yakında www.bilgimedya.org’da erişebileceğiniz ve Medya ve İletişim Sistemleri bölümü hakkında çok yönlü bilgileri bulabileceğiniz sosyal bir paylaşım platformu olarak düşündüğümüz “bilgimedya Forum” fikrimizi bu fotoğrafın çekildiği tarihte aldık. Büyük bir merakla ve ilgiyle fikirlerimizi dinleyen ve bizleri destekleyen sayın Halil hocamızın bizlere ve fikirlerimize olan bu ilgisi, bizlere daha da motive edici bir güç sağladı. Bundan sonra her geçen gün daha aktifleşecek olan bilgimedya için daha aldığımız kararlar ve sürprizler de bitmeyecek.

Forum açma fikrimizi aldığımız o gün, daha nice güzel kararları alabilecek olmanın mutluluğu ile çalışmalarımıza devam ettik. Değerli hocalarımızın fikirlerimize bu denli önem vererek bizlere sağladığı bu aile ortamını en iyi bu resim özetler. Bu sayede, artık bir bilgimedya ailesi mensubu olarak, çok güzel çalışmaların ve başarıların bizleri beklediğini görebiliyorum. bilgimedya forum yakında açılacaktır, beraberinde yeni sürprizleri de getirerek. bilgimedya’yı takipte kalın! 

Onur Uz

Medya ve İletişim Sistemleri

1. sınıf öğrencisi

2 Replies to “bilgimedya 1. sınıf öğrencilerinden mektup var!”

  1. Alparslan D dedi ki:

    Hocam bizimle hiç dışarı çıkmadınız böyle diyecektim ki, Starbucks mış.

  2. fatma dedi ki:

    başarılarınızın devamını diliorum, sevgılı bılgılıler…

Bir Cevap Yazın

Arşivler

%d blogcu bunu beğendi: