Doğuş Yayın Grubu’nda bir gün…

Geçtiğimiz günlerde, çok değerli bir aile dostumuzun yapmış olduğu ince davet sayesinde NTV stüdyolarını gezme ve medya dünyasını yakından tanıma şansını elde ettim. Bu heyecanlı ve mutluluk dolu günün anısını bilgimedya’da paylaşmak da ayrı bir mutluluk kaynağı.

Geçtiğimiz hafta İstanbul’un en önemli iş merkezlerinden biri olarak tanımlayabileceğimiz Maslak’taydım. NTV’ye gidecek olmanın verdiği heyecan ve bir medya mensubu adayı olarak yaşadığım sevinç gerçekten bambaşkaydı. Binaya girdiğimde, NTV’ye konuk olmamı sağlayan aile dostumuz ile kısa bir konuşma yaptıktan sonra NTV’yi gezmeye başladım. Bu deneyimin benim medya hayatımın yapı taşlarından biri olacağını, binaya girdiğim anda soluduğum atmosferin cezbedici çekimiyle bir kez daha anladım. Enine olarak tasarlanmış ilginç ve modern tasarımı, daha önce hiçbir televizyon kanalını gezmemiş biri olarak beni oldukça etkiledi. Ardından dikkatimi, etrafımda gördüğüm onlarca medya mensubunun tatlı koşuşturmaları çekti. İlk kez, medya dünyasını böylesine çıplak gözlerle deneyimliyordum. Sadece televizyon karşısında görme şansı elde ettiğimiz isimler ile tanışacak olmak ise apayrı bir heyecandı.

İlk olarak, Burcu Esmersoy ile karşılaştım. Çok sohbet etme şansı elde edemesem de, kendisi gibi başarılı bir medya mensubu ile tanışmış olmak beni fazlasıyla mutlu etti. Ardından, Emre Kongar ile tanıştım. Güzel bir sohbet geçti aramızda. “Kardeş Üniversite” olarak tabir ettikleri İstanbul Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri bölümünde okuduğumu duyunca ise oldukça mutlu oldu. Genç nesle olan bağlılığını ve güvenini de belirterek yanımızdan ayrıldı. Ardından her şeyin mutfağı olarak nitelendirebileceğim çok büyük bir haber inceleme ofisine girdim. Her duvarda bir televizyon ve canlı yayın takip edilmekteydi. Onlarca birimin çalışırkenki eforu görmeye değerdi doğrusu. Azıcık uzaktan, Can Dündar’ı da görüp selam verdim. Ardından benim için en büyük sürpriz olan Virgin Radyolarına uğradık. Hayatım boyunca en büyük hayallerimden biri olan radyo sunuculuğunu bir nebze olarak orada sürpriz bir biçimde konuk olarak yaşadım! Darısı, RadyoVesaire’nin başına.

Bütün bu yaşadıklarımdan sonra, bir kez daha anladım ki, bilgimedya benim için büyük bir şanstı. Ve bu şansın açacağı kapıların ardındaki güzel serüveni de, NTV gezimde fark ettim.

Onur Uz

bilgimedya 1. sınıf öğrencisi

Bir Cevap Yazın

Arşivler

%d blogcu bunu beğendi: