Pazarlama 3.0; yeni çağın pazarlama yaklaşımı

İstanbul Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri Lisans Programı öğretim görevlisi, HaberVesaire Yayın Yönetmeni Güventürk Görgülü’nün Pazarlama Danışmanı Nesteren Şencan Görgülü’yle birlikte hazırladığı Pazarlama 3.0 adlı kitap yayınlandı.

Pazarlama 3.0, ürünlerin, hizmetlerin birbirinden farksız hale geldiği, kâr oranlarını alabildiğine düştüğü bir çağda nasıl olup da fark yaratan bir ürün ortaya çıkartılabileceği ve bunun yalnız  bir defa değil, sürekli olarak nasıl yapılabileceği sorularının yanıtını arıyor. Son on yılda pazarlama dünyasında tartışılan temel konuları ve teknolojinin getirdiği değişim dinamiklerini ele alan Pazarlama 3.0, yeni çağda pazarlamanın şirketlerde nasıl anlaşılması ve uygulanması gerektiğini ortaya koyuyor.

Giriş bölümünde Pazarlama 3.0 aşamasının ne anlama geldiğini ve bu anlayışın temellerini ortaya koyan kitap, üç bölümden oluşuyor. İlk bölüm gerilla pazarlamadan nöromarketinge, Mor İnek’ten Mavi Okyanus’a son on yılda pazarlama alanında dikkat çeken stratejik yaklaşımların bir derlemesi niteliğinde. İkinci bölümde ise strateji belirleme, müşteri ilişkileri ve yenilikçilik gibi başlıklar altında şirketlere yönelik uygulamalar ele alınıyor. Kitabın üçüncü bölümünde teknolojik değişimin pazarlama olgusunu nasıl değiştirdiği üzerinde durulduktan sonra, sonuç bölümünde yeni çağın pazarlama anlayışı üzerine bir stratejik çerçeve çiziliyor. Kitapla ilgili ayrıntılı bilgi www.pazarlama30.com adresinden alınabiliyor.

Kitabın Künyesi

Yazarlar: Nesteren Şencan Görgülü – Güventürk Görgülü
Yayınevi: Pazarlama 3.0 Yayınları
Yayın Tarihi: Aralık 2010
Sayfa Sayısı:   208

Bir Cevap Yazın

Arşivler

%d blogcu bunu beğendi: