ECREA 2012: “Sosyal Medya, Global Sesler”

Kaynak: bianet.org

İki yılda bir  Avrupa kentinde toplanan ECREA’nın 2012 toplantısı, İletişim Araştırmaları Derneği’nin (İLAD) organizasyonu ve Bilgi Üniversitesi’nin işbirliğiyle İstanbul’da yapılacak.

24-27 Ekim 2012’de gerçekleşecek toplantının bu seneki konusu “Sosyal Medya, Global Sesler”.

ECREA’da panel ve sunum yapmak için 1 Aralık 2011-28 Şubat 2012 arasında 17 konu başlığından birine başvuru yapılabiliyor.

Bölümler şöyle: Alımlama Çalışmaları; İletişim ve Demokrasi; İletişim Hukuku ve Politikaları; Diyaspora, Göç ve Medya; Dijital Kültür ve İletişim; Film çalışmaları; Toplumsal Cinsiyet ve İletişim; Uluslararası ve Kültürlerarası İletişim; Gazetecilik Çalışmaları; Organizasyonel ve Stratejik İletişim; İletişim Felsefesi; Siyasi İletişim; Radyo Araştırmaları; Kişilerarası İletişim ve Sosyal Etkileşim; İletişim Tarihi ve Televizyon Çalışmaları.

ECREA 2012 Amsterdam, Barselona ve Hamburg’un ardından ilk defa güney-doğu Avrupa’da gerçekleştirilecek. ECC 2010’da yapılan “Orta ve Doğu Avrupa Araştırma Toplulukları Arasında Bağlantı Kurma” başlıklı toplantıda ortaya konulan çalışmaların güçlendirilmesi amaçlanıyor.

ECREA’nın Uluslararası Organizasyon Komitesi’nde yer alan isimler şöyle:

Hıfzı Topuz (ILAD Başkanı), 
Nurçay Türkoğlu (ILAD Genel Sekreteri), 
François Heinderyckx (ECREA Başkanı), 
Salvatore Scifo (Konferans Genel Koordinatörü),
Talha Çamaş (VISITUR Başkanı),
 Nico Carpentier (ECREA Başkan Yardımcısı),
Tamara Witschge (ECREA Genel Sekreteri), 
Alenka Jelen (ECREA Kurulu Sekreteri & YECREA Başkan Yardımcısı),
 Asu Aksoy (ILAD & İstanbul Bilgi Üniversitesi),
Özden Çankaya (ILAD),
Beybin Kejanlıoğlu (ILAD),
 Nazan Haydari (ILAD),
 İnci Güngör (VISITUR-PCO)

Ulusal Organizasyon Komitesi’nde ise Nurçay Türkoğlu, Salvatore Scifo, Asu Aksoy, Halil Nalcaoğlu, Özden Çankaya, Beynin Kejanlıoğlu, Z. Tul Akbal Sualp, Aslı Tunç, Esra Arsan,Nilgün Tutal Cheviron, Barış Kılıçbay,Hazan Haydari, Kaan Tasbası, Esengül Ayyıldız ve Safak Suppan var.(ÇT)

Bir Cevap Yazın

Arşivler

%d blogcu bunu beğendi: