A Project-based, International and Interdisciplinary Design Research, Education, and Development Workshop: Discovering Istanbul from A to Z

Önümüzdeki bahar, İstanbul Bilgi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı Yüksek Lisans Programı (VCDMFA), uluslar- ve disiplinler-arası iki aşamalı bir tasarım çalıştayı düzenleyecek.

Japonya’dan IIDj – Institute for Information Design Japan iş birliğiyle düzenlenecek, toplam katılım kapasitesi 20 kişi ve dili İngilizce olacak bu iki çalıştaya, Görsel İletişim-, Ürün-, Bilgi- ve Çoklu- Ortam Tasarımları, Mimarlık, ve Bilgisayar- ve Sosyal Bilimler gibi disiplinlerden yüksek lisans düzeyindeki öğrenciler ve aynı düzeydeki diğer katılımcılar (bireysel ve kurumsal) kabul edilecek.

İki çalıştay sırasında katılımcılar; tasarım geliştirmede yapısal bir yöntem olan ‘DesignFactors’ hakkında, bu yöntemin geliştiricisi ve Bilgi Tasarımı (Information Design) alanında uzman Prof. Andreas Schneider ile birlikte çalışacak, aynı zamanda gerçek bir proje üzerinden tasarım becerileri ve mesleki deneyimlerini proje ekibiyle birlikte arttırma fırsatı bulacaklar.

Detaylar ve başvurular için: http://az.bilgi.edu.tr

Bir Cevap Yazın

Arşivler

%d blogcu bunu beğendi: