RadyoVesaire’den Radyo Sohbetleri

RS ARALIK 15.12

RadyoVesaire’nin 18 Şubat 2013’te Geveze’yle başlattığı söyleşi dizisi olan Radyo Sohbetleri’nin sekizincisi 17 Aralık Çarşamba akşamı gerçekleşti. Radyo Sohbetleri’nin bu ayki konukları Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunları ve RadyoVesaire’de, kuruluştan bu yana çeşitli çalışmalar yapmış olan Volkan Ağır ve Onur Uz’du.

 

Her dönem iki kez gerçekleşen Radyo Sohbetleri, her biri kendi alanlarında uzman olan radyocuların, RadyoVesaire bünyesindeki radyocu adaylarıyla tanışıp deneyimlerini paylaşması için başlatıldı. RadyoVesaire’nin ağırladığı konuklar arasında Geveze, Bay J, Cenk Alptekin, Gülşah Güray, Ekim Baykara gibi ünlü DJ’lerle beraber, Özge Ersu, Sevin Okyay, Tayfun Ertan gibi alanında uzman radyo programcıları da yer alıyor.

 

Bu ay ise Radyo Sohbetleri’ne, hem eski RadyoVesaire programcıları olan, hem de Bilgi Üniversitesi bünyesindeki çalışmalarıyla şu an başarılı konumlarda kariyerlerine devam eden Onur Uz ve Volkan Ağır konuk oldu. Volkan Ağır, Açık Radyo’daki işlerini, Brezilya’ya kadar taşıdığı radyo programı Efektifpas’ı anlatırken, Onur Uz da yüksek bir bursla kabul edildiği Warwick Üniversitesi’ndeki çalışmalarından, TEDxWarwick macerasından ve RadyoVesaire’deyken içinde bulunduğu projelerden bahsetti. İki konuğun da RadyoVesaire anıları etkinlik salonunu kahkahalarla doldurdu ve taze radyo programcılarına tavsiyeleri de ilgiyle dinlendi.

 

Radyo Sohbetleri Şubat 2015’ten itibaren ayda bir alanında uzman radyocuları Santralistanbul’da ağırlamaya devam edecek.

 

–Nilce Bıçakcıoğlu

Bir Cevap Yazın

Arşivler

%d blogcu bunu beğendi: