BİLGİ BİRLİK BAHÇESİ İÇİN İLK KÜÇÜK ADIM

Bilgi Üniversitesi İletşim Fakültesi öğrencileri “Bilgi Birlik Bahçesi’’ oluşumu için ilk adımı attı. 14 Mart Çarşamba günü  Kontra  Yeşil Okul projesi kapsamında Emanetçiler Derneği Başkanı Nejat Pars ile Atalık Tohumları değeri ve ekimi üzerine bir atölye yapıldı.

 

Atölye BİLGİ Santral yerleşkesinde E1 binası önünde gerçekleşti ve atölyenin sonunda öğrenciler getirmiş oldukları Atalık tohumları’nı  “Bilgi Birlik Bahçesi” oluşumu için ilk aşama olarak az sayıda ve çok küçük saksıcıklara filizlendirmek üzere ekti.

 

Dünyadaki biyo çeşitlilik, dev ve çok uluslu şirketlerce azaltılıyor. Buna devlet politikaları da sıklıkla destek oluyor. İnsanlığın en büyük ortak değerlerinden olan ‘tohum’ maalesef  belli güç odaklarının elindeki bir mal haline geliyor ve ortak değerimiz olmaktan çıkıyor. Bu da çok tehlikeli bir süreç, kendimize ve çocuklarımıza yaşanabilir bir dünya bırakmamızda tohumun gerçekten önemini vurgulayan BİLGİ İletişim Fakültesi öğrencileri tarafından Bilgi Birlik Bahçesi’ne ekimler devam edecek.

Bir Cevap Yazın

Arşivler

%d blogcu bunu beğendi: