“DÜNYA SAATİ’NDE DÜNYAYA BAĞLAN’’

WWF tarafından gerçekleştirilen Dünya Saati projesine bu sene Bilgi Üniversitesi’nden destek geldi.
WWF tarafından, dünyadaki çevre sorunlarına dikkat çekmek amacıyla 2007 yılından beri Dünya Saati etkinliği gerçekleştiriliyor. 135 ülkeden 2 milyar insanın katılımıyla dünyanın en büyük çevre hareketi olan etkinlik kapsamında, 24 Mart Cumartesi 20.30-21.30 saatleri arasında ışıklar bir saat kapatıldı.

          Projeye dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak için BİLGİ İletişim Fakültesi öğrencileri, 23 Mart Cuma günü 12.00-16.00 saatleri arasında Santral yerleşkesinde “DÜNYA SAATİ’NDE DÜNYAYA BAĞLAN” etkinliğini düzenledi. Okulumuzun Halkla İlişkiler Programı öğrenci PR ajansı Publica İletişim’in düzenlediği etkinlik kapsamında, Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi Programı öğrencilerinin hazırladığı “Tünel”  performansı sergilendi ve ardından etkinlik, Dünya Saati projesi hakkında bilgilendirme çalışmaları ve DJ Cem Seçkin’in performansıyla devam etti.

           Bu sene etkinliğe destek vermek için 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Ayasofya Müzesi, Dolmabahçe Sarayı gibi pek çok yapının yanı sıra; Galatasaray ve Orta Doğu Teknik Üniversiteleri gibi birçok kurum ve bazı spor kulüpleri de ışıklarını kapattı.

           Diğer bir yandan, ‘Dünya Saati’ için  www.dunyasaati.org adresi üzerinden etkinliğe kayıt yapılarak, farklı grup faaliyetleri de desteklenebiliyor. Bu sene,  Dünya Saat etkinliği, biyolojik çeşitliliği korumayı ve insanın doğayla uyum içinde yaşadığı bir geleceğin kurulmasına katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Bir Cevap Yazın

Arşivler

%d blogcu bunu beğendi: