CHP Genel Başkanı Santralİstanbul’da Konuştu

26 Ekim Cuma günü İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde gerçekleşen “Gençlik ve Siyaset” paneline ilgi büyüktü. Programda Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu konuşmacı olarak yer aldı. Moderatörlüğünü Dr. Öğrt. Üyesi Mehmet Ali Tuğtan’ın üstlendiği panel, akşam saatlerinde başladı. Gençlerin siyasetle ilgilenmesinin ne denli önemli olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, konuyla ilgili tutumunu “Bu ülkede hiçkimsenin umutsuzluğa kapılma hakkı yoktur.” diyerek belirtti.

Kadın ve genç katılımcı oranının en yüksek bulunduğu parti olarak hedeflerinin mevcut sayıyı artırmak olduğunu ekleyen genel başkan, CHP’nin Türk siyasetindeki durumuna dikkat çekti. Yeni fikirler ile ülkenin ilerleyebileceğinin altını çizen Kılıçdaroğlu, dinleyicileri de aktif bir rol oynamaya davet etti.

Türkiye’deki üniversitelerin bilgi üretiminde dünya sıralamasındaki yerini yetersiz bulduğunu söyleyerek gençleri daha çok sorgulamaya ve çözüm odaklı çalışmaya teşvik eden Kılıçdaroğlu, aynı zamanda onlardan gelen birkaç soruyu da yanıtlayarak panele son verdi. 24 Haziran seçimleri hakkındaki bir soruya ise partinin o gece daha iyi yönetilebileceğini ve hata yaptıklarını söyledi; sorumluluğun tamamını üstlendiklerini belirtti. Ayrıca seçim gecesi partinin web sitesinin çöktüğü iddiasının doğruyu yansıtmadığı şeklinde konuştu.

Katılımcılar, yöneltilen soruların tam anlamıyla ele alınmadığına dair şikayetlerde bulundu. Program öncesi dağıtılan kağıtlara soruları yazarak görevlilere teslim eden katılımcılar, sadece üç sorunun başkana iletilerek panelin beklenen saatten erken sona ermesini eleştirdiler.

Bir Cevap Yazın

Arşivler

%d blogcu bunu beğendi: