BİLGİ FİLMMAKERS EKİP ARKADAŞLARINI BEKLİYOR

İstanbul Bilgi Üniversitesi öğrenci kulüpleri tanıtım toplantıları bu sene çevrimiçi olarak gerçekleşti. Bilgi Medya ekibi olarak sizlere detayları aktarabilmek için Bilgi Filmmakers kulübünün tanıtım toplantısına katıldık.

  İstanbul Bilgi Üniversitesi bu küresel salgın döneminde etkinlikleri çevrimiçi platformlardan yürütüyor. Okulumuzun öğrenci kulüpleri de çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. İletişim Fakültemizi yakından ilgilendiren Bilgi Filmmakers öğrenci kulübü çalışmalarına başlamış ve çevrimiçi eğitime adapte olmuş durumda. Yüz yüze yapabilecekleri her işe çevrimiçi olarak devam edecekler. Bunu sağlıklı bir şekilde yürütebilmek için koordineli çalışma disiplinine sahip olduklarını belirttiler. Peki Bilgi Filmmakers öğrenci kulübü neler yapıyor? Film çekmeye merakı olan ve deneyim kazanmak isteyen tüm öğrenciler için bir platform yaratıyor. Bu platform ise film projelerinde görev alabilecek kişileri (senarist, yönetmen, yapımcı, editör vb.) bir araya getiriyor. Bunların hepsini tam zamanlı olarak Zoom üzerinden haftalık toplantılar yaparak ilerlemeyi hedefliyorlar. Haftalık atölye çalışmalarını yine çevrimiçi sürece adapte ederek içerik üretimine devam edeceklerini söylediler. Salgın dönemindeki kısıtlı imkanlar dahilinde neler üretebilecekleri üzerine plan ve program yaptıklarından bahsettiler. Üretime dahil olmak isteyen tüm öğrencileri de ekiplerine davet ediyorlar.  Sizde Bilgi Filmmakers ekibinde yer almak isterseniz aşağıdaki linkte verilen formu doldurmanız yeterli.

Katılım Formu;

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeBHwZgFWcsL-uJJuCPD16Bf9054JI7tGogy4T2PA46WQ7eTQ/viewform?gxids=7757

  Bilgi Filmmakers bu sene ürettikleri film ile ulusal ya da uluslararası bir film festivaline katılmayı hedefliyor. Çevrimiçi süreçte video grafiklerle düşündüklerini aktarabileceklerine inanıyoruz ve umuyoruz ki hedeflerine ulaşabilirler. Bilgi Filmmakers öğrenci kulübünde yaratıcı zekasına güvenen ve bu görev bilincini yerine getirecek öğrencilere başarılar dileriz. Bir sonraki gündemimizde görüşmek dileği ile…

Bilgi Medya Ailesi,

Bir Cevap Yazın

Arşivler

%d blogcu bunu beğendi: