FESTİVAL408 KARANTİNADA SEVENLERİYLE BULUŞTU

İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi programı ve Sahne Sanatları öğrencilerinin düzenlediği festival408’in bu yıl dokuzuncusu başladı. Küresel salgının hayatımıza girmesiyle birçok değişiklikte beraberinde geldi. Karantina süreci herkesi eve kapatırken, kültür-sanat etkinlikleri de dijital platformlarda hayat buldu. Festival408 ise, ‘’Nerede Kaldın? Karantinada’’ temasıyla bu yıl festivali çevrimiçi olarak gerçekleştirdi.

Festivale katılmak için https://www.festival408.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

FESTİVALDE BİZİ NELER BEKLİYOR?

Okulumuzun Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi öğrencileri, festival408 web sitesini bir ev ortamı sıcaklığında tasarladı. Bir evin odalarını turlayacak şekilde tasarlanan çevrimiçi festival, beş bölümden oluşuyor.

Çevrimiçi festivalde sanatçı, sektör çalışanları ve atölyelerin ağırlandığı bir salon, Performans Sanatları son sınıf öğrencilerinin performanslarını sergilediği yatak odası, festival408 prodüksiyon ekibinin bir festivalin nasıl yapıldığını ve bu süreçte neler yaşandığını anlatabildikleri mutfak, önceki senelerde yapılan festival arşivlerini merak edenler için tavan bölümleri bulunuyor. Sitenin Yan Komşu’ adlı son bölümünde ise Sanat ve Kültür Yönetimi son sınıf öğrencilerinin gerçekleştirmiş olduğu başka işler paylaşılıyor.

Siteye girdiğinizde ‘’Şu an festival408’in kapısındasınız. İçeri girmek için zile basın ve festivalimize buyurun!’’ yazısıyla karşılaşıyorsunuz. Daha sonra sizden terlik giyilip, evinizde hissetmeniz isteniyor.  Festival severleri bekliyoruz!

Festival ile ilgili merak ettiğiniz her bilgiye aşağıdaki iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz;

fest408@gmail.com

Instagram/Fest408

Facebook/Festival408

Bir Cevap Yazın

Arşivler

%d blogcu bunu beğendi: