Sosyal Kafa ”How to?” Serisi

Sosyal Kafa; günümüz dijital çağ uygulamalarıyla yakından ilgilenen İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerinin üretimde yer aldığı içerikleri paylaşan bir Youtube kanalıdır. Eğer siz de dijital uygulamaların hayatınıza fayda sağlayacağını düşünüyorsanız mutlaka girip takip etmeli ve içeriklere göz atmalısınız.

 Sosyal Kafa kanalında, dijital çağa evirildiğimiz bu dönemde hepinizin işine yarayacağını düşündüğümüz ilginç uygulamalar karşımıza çıkıyor. Sadece uygulamaların nasıl kullanılacağına ilişkin videolar değil, daha önce duymadığımız ama duyduktan sonra hayatımızı kolaylaştıracak olan mobil uygulamaları bize sade bir dil ile tanıtıyorlar. How to use kalıbını kullanarak içerik üreten C-LAB öğrencilerinin yer aldığı bu projede, koordineli çalışma prensibiyle görsel içerikler kullanılarak faydalı işlere imza atılıyor. Bize de bu işlerin yazılı olarak tanıtımının yapılması kalıyor. Ne demişler söz uçar yazı kalır…

Notion uygulaması ile karşımıza çıkan bu güz döneminin ilk içeriği olarak karşımıza çıkıyor. Dijital ortamda defter kitap kullanmadan önemli notları arşivlememizi sağlayan, ilk bakışta karmaşık gözükse bile bu video ile tüm düğümleri çözen bir anlatımla kullanmamızı amaç haline getirmiş. Temel prensipleri görselleştirmek ve sınırlandırmak olan bu tekniği baz alarak işleri düzene sokmayı ve plan yapmayı kolaylaştıran bir uygulamanın ismi ise not ve hareket kelimelerinin birleşiminden oluşmaktadır. Not alma ve organize etme uygulamasıdır. Sonsuz sayfaya sahip bu dijital not defteri, sanal ve gerçek hayatımızın bir köşesini organize edecek bir sistem yaratıyor. Hayatımızı oldukça kolaylaştıran bu uygulama neden önemli derseniz, not almak düşüncenin harekete geçme hali deriz.

Buradan videoya ulaşabilirsiniz;

Diğer bir içerikte karşımıza çıkan uygulama ise oldukça ilginç. Adı MindMup. Bu uygulama ile zihnimizde yaratılan fikirleri ve edindiğimiz bilgileri haritalandırabiliriz. Düşünce sürecini etkili bir şekilde planlamak ve bağlantılar kurmak adına geliştirilen bu uygulama zihin haritalandırma tekniğine dayanmaktadır. Çok çalışma sistemine açık olan bu uygulama sayesinde arkadaşlarınızla birlikte fikirlerinize yön verebilir ve ortak çalışabilirsiniz. Yönler arasında kaybolmadan kullanabileceğiniz şemalar oluşturabileceğiniz bir uygulama ile oldukça profesyonel çalışma alanı oluşturabilirsiniz. Bu uygulamayı kullanmadan önce mutlaka Sosyal Kafa ekibine ait videoyu izleyip yol haritasına göre gitmelisiniz, aksi taktirde karıştırabilirsiniz. 

Buradan videoya ulaşabilirsiniz;

Ayrıca kanala abone olursanız SosyalKafa How To videolarının yeni bölümlerinden kolayca haberdar olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Arşivler

%d blogcu bunu beğendi: