“İletişimde Yöntemi Yeniden Düşünmek”

26 ve 27 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek olan sunum ve tartışma seanslarında İletişim Bilimleri ve Sosyal Bilimler Araştırma Yöntemleri değerlendirilecek.

Disiplinlerarası Doktora İletişim Konferansı (Interdisciplinary Ph.D. Communication Conference – IPCC) 2018 yılında bir grup İstanbul Bilgi Üniversitesi Doktora Öğrencisi tarafından hayata geçirilmiş yıllık bir konferansla başlayıp, genç akademisyenler ağına dönüşmekte olan bir oluşumdur. İletişim Bilimleri Doktora Programı dahilinde IPCC fikrini ortaya çıkaran, araştırma yöntemlerinin günümüzdeki uygulanış biçimleri ve gelecekte nasıl uygulanması gerektiğine dair yapıcı tartışmaların iletişim disiplini için değerli olduğuna dair olan ortak karar sonucu kurulmuştur. 2018 ve 2019 yılındaki düzenlenen konferansların çıktıları, 2020 Bahar’ında Intellect Books’un Interactions: Studies in Communication & Culture adlı dergisinin 11. cilt, 1. sayısında özel sayı olarak basıldı.

Bu çevrimiçi seminerle özel sayıda yayınlanan makalelerin yazarlarına çalışmalarını kısaca yeniden gözden geçirme olanağı tanımak ve ilgilenen tüm diğer katılımcılarla ortak bir biçimde yöntem üzerine düşünmek için tartışma seanslarında bir araya gelecekler. Sunumlar ve tartışma seansları İngilizce olacak, Türkçe çeviri yapılmayacaktır.

BİLGİ IPCC, İstanbul Bilgi Üniversitesi kapsamında İletişim Bilimleri Doktora Programı dahilinde faaliyet göstermekte olup, İletişim Fakültesi ve Lisansüstü Programlar Enstitüsü tarafından desteklenmektedir.

Tarih 26-27 Kasım

Saat 15.00-18.00

Sunumları izlemek ve tartışma seanslarına katılmak isterseniz;

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfI2nV9oVw5mbTdm7E7oTsLJn7nfYHLHUSi0y8b6ohaAViQeg/viewform  
linkteki başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Seminer programını ve konuşmacıları görmek için;

Sorularınız ve program hakkında ayrıntılı bilgi için;

ipcc@bilgi.edu.tr

Bir Cevap Yazın

Arşivler

%d blogcu bunu beğendi: