BİR ÖNERİMİZ VAR: “NIGHTCRAWLER”

Bilgi Medya ekibi olarak sizlere evde kaldığımız hafta sonu akşamlarında izleyebileceğiniz bir film tavsiyemiz var. Türü gerilim, polisiye olan “Gece Vurgunu” filmi özellikle iletişim fakültesi öğrencilerinin izlemesi gereken filmler arasında.

Gece Vurgunu orijinal adıyla “Nightcrawler”, Dan Gilroy tarafından yazılıp yönetilen 2014 yapımı bir Amerikan filmi. Filmin başrolünü başarılı oyuncu Jake Gyllenhaal canlandırıyor. Başarılı diyoruz çünkü başroldeki kötü karakterin rahatsız ediciliği bu başarıyı gözler önüne seriyor. Rene Russo, Bill Paxton, Michael Papajohn, James Huang filmin diğer önemli oyuncuları arasında yer alıyor. Sayısız ödüle aday gösterilmiş ve IMDb puanı 7,9 olan bu film başından sonuna kadar sizi heyecanlandıracak türden.

Gece Vurgunu, genel olarak medyanın kötü kullanımını ele alan bir film. Özel hayatın yok sayılması, haber görüntüleri elde edebilmek için mahremiyet kavramının ortadan kaldırılması işlenen konular arasında. Filmde Jake Gyllenhaal’ün canlandırdığı Louis Bloom karakterinin elde ettiği görüntüleri haber kanallarına satarak büyük paralar kazanma hırsına şahit oluyoruz. Aynı zamanda televizyon kanallarının reyting için neleri göze alabileceğini gösteren bu film medya sektörüne göndermelerde bulunuyor.

Ekip olarak bu filmi merak ve heyecanla izledik. Size de tavsiye ediyoruz. Film hakkında daha fazla izlenime sahip olabilmek için linke tıklayarak fragmanı izleyebilirsiniz. İyi seyirler dileriz.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=u1uP_8VJkDQ

Bir Cevap Yazın

Arşivler

%d blogcu bunu beğendi: