Bilgi’de “Podcast Yayıncılığına Yönelik Soru Sorma Teknikleri”

2 Aralık Çarşamba günü Dr. Esra Ercan Bilgiç moderatörlüğünde “Podcast Yayıncılığına Yönelik Soru Sorma Teknikleri” adlı atölye etkinliği gerçekleşti. Etkinlikte, MAY İletişim Ajansı Kurumsal İletişim Danışmanı ve Sosyal Medya Yöneticisi Meltem Acar Yücesoy, öğrencilere tecrübelerini aktardı.

 Kariyerine Kurumsal İletişim Danışmanı ve Sosyal Medya Yöneticisi olarak devam eden, aynı zamanda TV muhabir kimliğiyle tanınan Meltem Acar Yücesoy, öğrencilerle bir araya geldi. Yücesoy, online gerçekleşen bu etkinlikte podcast yayıncılığında doğru soru sormanın önemlerine değindi. İletişim sektörünün tüm farklı alanlarında başarı sahibi olan Meltem Acar Yücesoy, bu başarının sırrını iyi soru sorabilme becerisinden kaynaklı olduğunu dile getirdi. Konuşmasının büyük bölümünde iyi soru sormanın önemini öğrencilere anlatan Yücesoy, “Bütün mesele soru sormakta. Doğru soruyu, doğru kişiye sormak iletişimin temelidir. Sorularınız kısa ve anlaşılır olmalıdır. Konuya giriş ve çıkışlarda sergilediğiniz tutum çok önemli, bir bütünü oluşturmalısınız. Konuşmanız savruk olmamalıdır.” dedi.

“İyi hazırlanmış olmanız, karşınızdaki konuğa duyduğunuz saygıyı gösterir”

 İletişim Danışmanı ve Sosyal Medya Yöneticisi Meltem Acar Yücesoy, yayıncılık hakkında da tüyolar verdi. Yücesoy, “Bir konuşma yapmadan önce çok iyi hazırlanmanız gerekiyor. Siz ne kadar iyi hazırlanıp, doğal ve samimi davranırsanız konuğunuzla daha iyi iletişim kurarsınız. Aynı zamanda, iyi hazırlanmış olmanız, karşınızdaki konuğa duyduğunuz saygıyı gösterir.” dedi. Yücesoy, araştırmanın önemine de dikkat çekti.  Önceden hazırlanan soruları misafirle paylaşmamak gerektiğini vurguladı. Katılacak kişiye, soracağınız sorular hakkında önceden çerçeve çizebilirsiniz diyerek sözlerine devam etti.  

  Meltem Acar Yücesoy, önemli deneyimlerini ve bilgilerini öğrencilerle paylaştı. Yücesoy, etkinliğin son bölümünde ise hatıra fotoğrafı çekilmeyi de ihmal etmedi.

Bir Cevap Yazın

Arşivler

%d blogcu bunu beğendi: