DOMINO LECTURES “A WAR OF SERİES?”

İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde “A War of Series’’ Middle Eastern History between Competing Narratives in Turkish and Arab Television Dramas başlıklı bir tartışma düzenlenecek.

8 Aralık Salı günü 19.00- 20.00 saatleri arasında gerçekleşecek olan bu etkinliğe çevrimiçi olarak Zoom üzerinden ulaşılacak. Basel Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Ali Sonay’a konuşmacı olarak İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Burak Özçetin eşlik edecek. Bu tartışmada genel olarak Türk dizilerinin son on yılda Arap dünyasında popülerleşmesinin altında yatan sebepler ve sonuçlar tartışılacak.

Zoom linki: https://us02web.zoom.us/j/89933601275

Dr. Ali Sonay kimdir?

 Dr. Ali Sonay, Eylül 2018’den beri Basel Üniversitesi Yakın ve Orta Doğu Çalışmaları Programı’nda araştırma görevlisidir. Erlangen-Nürnberg Üniversitesi’nden Siyaset Bilimi, İslami Çalışmalar ve Ekonomi alanlarında Magister Artium ile mezun olmuştur. Philipps-University Marburg Orta Doğu Siyaseti Bölümü’nden 2016 yılında doktora derecesi almıştır. Tezi, 2011 Arap ayaklanmaları sırasındaki toplumsal hareket dinamiklerinin bir örneği olarak Mısır 6 Nisan Gençlik Hareketi’nin siyasetini analiz ediyor. Daha sonra Cambridge Üniversitesi Siyaset ve Uluslararası Çalışmalar (POLIS) Bölümü’nde Doktora Sonrası Araştırmacı olarak görev yaptı ve Cambridge Üniversitesi – Al Jazeera Medya Projesi ile Türkiye, Tunus ve Fas’ta çağdaş medya araştırmaları üzerine çalıştı.

Bir Cevap Yazın

Arşivler

%d blogcu bunu beğendi: