BİLGİ’DE “İLETİŞİM NELERİ DEĞİŞTİRİR” ATÖLYESİ GERÇEKLEŞTİ

16 Aralık Çarşamba günü Dr. Esra Ercan Bilgiç moderatörlüğünde “İletişim Neleri Değiştirir?” adlı atölye etkinliği gerçekleşti. Etkinlikte, İletişim İşleri Ajansı Kurucusu Yusuf Özer, öğrencilere iş yaşamındaki tecrübelerini aktardı.

Yusuf Özer Kimdir?

 Kariyerinin ilk yıllarında, Pirelli ve Arçelik’te çalıştı. Turkcell’e geçtiğinde partner programla ilgileniyordu. Daha sonra, 10 sene İç İletişim bölümünde direktörlük yaptı. 2014’te kendi ajansı olan İletişim İşleri’ni kurdu. İçerik yönetiminden tasarıma, stratejiden metin yazarlığına kadar birçok alanda Türkiye’nin önemli şirketlerine ajanslık yapıyor.

“Yüz yüze iletişim değişmeyecek”

 İletişim İşleri Ajansı Kurucusu Yusuf Özer, iletişim hakkında önemli detayları öğrencilerle paylaştı. Yüksel, “İletişim birçok şeyin çözümü. Bence çok doğru yerdesiniz. Ne kadar dijitale gidilse de hiçbir zaman yüz yüze iletişim değişmeyecek. Her daim yüz yüze olan iletişim daha samimi ve daha kıymetlidir.” dedi.

 İş adamı Hüsnü Özyeğin’in bir konferansına katılan Yusuf Yüksel, burada gerçekleşen bir anısını anlattı. Hüsnü Özyeğin’e gerçekleştirdiği konferansta “Başarılı olmanızda şansın yüzdesi kaçtır?” diye soru soruluyor. Özyeğin, bu soruya cevap olarak şöyle yanıt veriyor: “Konferans arasında, kimisi oturup telefonla oynayacak. Kimi kahve almaya giderken birkaç kişiyle tanışacak. O kahve almaya gidenlerin şansı diğerlerine göre daha yüksek olacak.” dedi. Hüsnü Özyeğin’in bu sözünden çok etkilenen Özer, “Network, çok mühim. Ne kadar fazla kişiyle tanışırsanız, o kadar yaşantınıza kolaylık sağlarsınız.” diyerek iletişimin önemini bir kez daha belirtti.

“İyi bir takım da iş yaşantınızı etkiler”

 Yusuf Özer, koşulların değiştiğini de dile getirdi. Artık insanların iyi bir lider değil de iyi iş arkadaşı aradığının da çok önemli olduğunun vurgusunu yapan Özer, “İnsanlar artık şirketlere çok bağlı kalmak istemiyor, işinizin her daim duygusu ve samimiyeti olsun. İyi bir takım da iş yaşantınızı etkiler” diye tavsiyelerde bulundu.

 Bir iletişimcinin gözünden, iş hayatında nelerin daha önemli olduğunun tüyolarını da öğrencilerle paylaşan Yusuf Özer, “Öğrenilmişliğin dışına çıkmak en önemlisi, her konuya farklı bakış açısıyla bakmaya çalışın.” diyerek sözlerini sonlandırdı.  

Bir Cevap Yazın

Arşivler

%d blogcu bunu beğendi: