ÇAĞDAŞ GÖSTERİ SANATLARI FESTİVALİ FEST408 BAŞLADI!

 İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gösteri Sanatları Yönetimi ve Sahne Sanatları öğrencileri tarafından düzenlenen “festival408”, 10. yılında çevrimiçi olarak devam ediyor.

 24-30 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek olan festivale Zoom, Twitch ve Youtube platformları ve www.festival408.com üzerinden erişim sağlanabiliyor. Festivalde, Netflix formatıyla hayata geçen “Net miyiz?” teması ile pandemi döneminde hissettiğimiz belirsizlikler ve internetteki dizilerle kapatmaya çalıştığımız sosyalleşme ihtiyacı ele alınıyor. Oyun yazımından koreografiye, yönetmenlikten tasarıma, pazarlamadan web tasarımına kadar tüm yaratıcı, idari ve teknik aşamalar, 10 yıldır İstanbul Bilgi Üniversitesi öğrencileri tarafından gerçekleştiriliyor.

FESTİVAL PROGRAMI

 Festival programında canlı etkinlikler olarak sahne performansları, konserler, söyleşiler ve atölyeler olmak üzere sektörden önemli isimlerin ve sanatçıların da bulunduğu çeşitli etkinlikler yer alıyor. Site üzerinde de gösterime girecek etkinliklerin yanı sıra BİLGİ Sahne Sanatları Alanı öğrencilerinin bireysel bitirme performansları, Performistanbul ile birlikte gerçekleştirilen “PA315 Performans Sanatı Pratikleri”, “Bilgi Güncel Sanat Kulübü Performans Sanatı Konuşmaları”, “İkinci Yeni” şiirlerinin performanslarının yer aldığı 7. Metafor Festivali, Güray Dinçol yönetmenliğinde sahnelenen “Bakkhalar”, Kubilay Karslıoğlu’nun yönetmenliğini yaptığı “Son” ve “Mutfak” oyunları, Fulya Peker’in yönettiği “Ölüm Oyunları” ve mezunlardan performanslar da www.festival408.com web sitesi üzerinden takip edilebilecek.

Tüm canlı etkinliklere kayıt için https://linktr.ee/fest408 web adresini ziyaret edilebilirsiniz.

Festival408 Sosyal Medya Hesapları:

Instagram: @bilgifest408

Web: www.festival408.com

Facebook: www.facebook.com/festival408

Twitch: https://www.twitch.tv/festival…

Youtube: Festival 408

Bir Cevap Yazın

Arşivler

%d blogcu bunu beğendi: