DİJİTAL MEDYA VE ÇOCUK BİLGİSAYAR DESTEK KAMPANYASI

 Dijital Medya ve Çocuk Kkibi, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) ile birlikte “öğrenciler için bilgisayar desteği” temalı bir bağış kampanyası başlattı.

  Sıla Gençoğlu, Birce Akalay, Tanem Sivar ve Cem Yılmaz gibi önemli isimler  “Öğrenciler için bilgisayar desteği” kampanyasına destek verdi. Dijital Medya ve Çocuk Ekibi’nin sevimli muhabirleri Ekin, Gülse, Zeynep ve Devrim bu isimlere bazı sorular yönelttiler. Ünlü isimler video konferans görüşmeleri ile “İnternetle ilk ne zaman tanıştın?” , “İnternetle tanışmamış olsaydın hayatında ne eksik kalırdı?” ve “Günümüzde çocuklar internete erişemezse hayatlarında ne eksik kalır?” sorularını yanıtladı. 

 Videoları https://www.instagram.com/dijitalmedyavecocuk/ hesabı IGTV üzerinden veya RGB Youtube kanalı üzerinden izleyebilirsiniz.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kimdir?

 Atatürk ilke ve devrimlerini korumak, geliştirmek, çağdaş eğitim yoluyla çağdaş insan ve çağdaş topluma ulaşmak amacını güden Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, ülkenin “çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkması” ülküsü için bilgi, beceri ve deneyim birikimiyle, gönüllü çalışan bir sivil toplum örgütüdür.

 Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi kapsamında, çevrimiçi dünyaya, bilgiye, eğitim ve katılım fırsatlarına erişim birer çocuk hakkıdır. Çocukların bu haklarına ulaşmaları için başlatılan kampanya bağış sayfasına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://fonzip.com/cydd/kampanya/dijital-medya-ve-cocuk—bilgisayar-destek-kampanyasi

Videoları izlemek için;

https://www.youtube.com/watch?v=kJSoOgX4RlI

https://www.youtube.com/watch?v=4dkom_cAZKE
           https://www.youtube.com/watch?v=7sSdjbBJz_8
 
           https://www.youtube.com/watch?v=rC0v6sYoDqU&t=37s

 

Dijital Medya ve Çocuk ekibinin çalışmalarını yakından incelemek isteyenler için;

Web/ https://dijitalmedyavecocuk.bilgi.edu.tr/

Instagram/Dijitalmedyavecocuk

Twitter/@dijitalmedyacocuk

Spotify/DijitalMedyaveÇocuk

Bir Cevap Yazın

Arşivler

%d blogcu bunu beğendi: